Morgan Plus Four

Po ponad siedemdziesięciu latach panowania modelu Plus4 przyszedł czas na jego następcę. Plus Four nie tylko nazwą nawiązuje do swojego poprzednika, pomimo tego, że współdzieli z nim zaledwie kilka części łączy je ta sama idea. Jednak w przypadku nowego Plus Four, idea ta została przedefiniowana na możliwości XXI wieku.

OSIĄGI, KTÓRE ZASKAKUJĄ

Nowy Morgan Plus Four daje zupełnie nowe możliwości dla kierowcy. Wyjątkowa mieszanka niskiej masy własnej ( zaledwie 1007 kg na sucho) i wysokiej mocy, generowanej przez czterocylindrowy silnik BMW TwinPower Turbo o pojemności dwóch litrów (255 KM) sprawia, że Plus Four konsekwentnie realizuje filozofię prawdziwego roadstera.

Wyposażony w automatyczna 8-biegową skrzynię rozpędza się do 100 km/h w zaledwie 4,8 sekundy, w przypadku skrzyni manualnej czas jest jedynie 0,4s dłuższy. Prędkość maksymalna została ograniczona do 250 km/h. Te osiągi stawiają nowy model na równi z dotychczasowym modelem Roadster wyposażonym w silnik V6 3,7 l.

Pomimo 65% wzrostu mocy i momentu obrotowego udało się ograniczyć zużycie paliwa i emisji CO2.

Nowa platforma CX-Generation, która zadebiutowała w modelu Plus Six, gwarantuje o wiele większa sztywność samochodu, przy dodatkowym obniżeniu jego masy. W stosunku do wcześniej stosowanej stalowej ramy, oferuje też więcej miejsca wewnątrz pojazdu przy zachowaniu jego zewnętrznych rozmiarów.

RĘCZNA LUB AUTOMATYCZNA

Doświadczenia z jazdy są równie ważne jak osiągi. Tylko od Ciebie zależy czy zdecydujesz się na zaawansowaną ośmiobiegową skrzynię automatyczną, z trybami komfortu, sport, sport plus i trybem manualnym. Czy też na sześciobiegową skrzynię manualną. Niezależnie od opcji, wrażenia z jazdy będą niezapomniane.

KOŁA SZPRYCHOWE

Ogromnym wyzwaniem było dopasowanie kół szprychowych do nowego zawieszenia z podwójnymi wahaczami, jednak utalentowany zespół inżynierów zdołał mu sprostać. Dostępne są również aluminiowe felgi, oba warianty dostępne są w wielu wersjach wykończeniowych.

ODNOWIONE WNĘTRZE

Zorientowane na kierowcę wnętrze nowego Plus Four oferuje więcej miejsca niż kiedykolwiek wcześniej. Standardowe funkcje, wcześniej niedostępne w modelu Plus Four, obejmują centralny zamek i cyfrowy wyświetlacz, a nowo wprowadzone opcje obejmują dodatkowe oświetlenie i klimatyzację.

SPORTOWY CHARAKTER

Silnik BMW o mocy 255 KM dostarcza emocji dla kierowcy. Aby jeszcze bardziej podkreślić jego sportowy charakter, w ofercie dostępny jest aktywny układ wydechowy, który po przełączeniu na tryb sport nie pozostawia złudzeń co co charakteru tego samochodu.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Manual

Silnik BMW 2.0-litrowy TwinPower Turbo, rzędowy czterocylindrowy
Skrzynia biegów Ręczna sześciostopniowa
Moc maksymalna 255 bhp (190 kW) przy 5500 obr/m
Maksymalny moment obrotowy 350 Nm  przy 1000-5000 obr/m
Przyspieszenie 0-100 km/h 5.2 sekundy
Prędkość maksymalna 240 km/h
Średnie spalanie  7.3 l/100km
Emisja CO2 165g/km
Sucha waga 1,013kg
Dostępny z kierownicą po lewej stronie

Automat

Silnik BMW 2.0-litrowy TwinPower Turbo, rzędowy czterocylindrowy
Skrzynia biegów Ośmiostopniowa skrzynia automatyczna, z trybami komfort, sport, sport plus i manualną zmianą
Moc maksymalna 255 bhp (190 kW) przy 4400 obr/m
Maksymalny moment obrotowy 400 Nm  przy 1000-4300 obr/m
Przyspieszenie 0-100 km/h 4.8 sekundy
Prędkość maksymalna 240 km/h
Średnie spalanie  7.0 l/100km
Emisja CO2 159g/km
Sucha waga 1,009kg
Dostępny z kierownicą po lewej stronie

 KONFIGURATOR PLUS FOUR

Stwórz własną wyjątkową specyfikację Morgana Plus Four. Wybierz spośród wielu wariantów lakieru oraz materiałów wykończenia aby skomponować swój samochód marzeń. Pobierz plik PDF ze specyfikacją i prześlij go nam.

GALERIA

0

Twój koszyk