O firmie

Założona w 1909 roku, Morgan Cars, zdobyła swoja światową sławę i renomę poprzez unikalne połączenie charyzmy, ręcznego wykonania i osiągów. Morgan Motor Company ewoluowała na przestrzeni ponad 100 lat do miana prawdziwej ikony i synonimu niedoścignionych emocji.

Każdy Morgan jest skrojony na miarę do niespotykanych gdzie indziej standardów, używając do tego luksusowych materiałów oraz najnowszych technologii przez najlepszych fachowców. Wraz z właściwie nieskończona listą kolorów lakieru, wykonania skóry, drewna oraz innych materiałów użytych do produkcji  oraz dodatkowych opcji możemy zagwarantować że każdy samochód jest tak samo indywidualny jak jego właściciel , i że nie ma dwóch takich samych Morganów.

Morgan Motor Company jest prawdziwą i autentyczną fabryką, w której nie ma zrobotyzowanej taśmy produkcyjnej. Każde nadwozie Morgana wykonywane jest przez specjalistów z trzech najwyższej jakości  i lekkości materiałów: drewna jesionowego (stelaż nadwozia), aluminium (poszycie nadwozia i rama w modelach PLUS8 oraz Aero8) oraz skóry (wnętrze). Każdy samochód jest zaprojektowany w taki sposób aby wykorzystywać w 100% naturalne właściwości tych materiałów dzięki  zebranej przez dziesięciolecia doświadczeń wiedzy.

Każdy Morgan jest indywidualnie „karosowany” wykorzystując platformę jaką jest ultra nowoczesne podwozie. Aby sprostać wymaganiom dotyczącym bezpieczeństwa, ekonomii użytkowania oraz ekologii i osiągnąć wysokie osiągi pełnokrwistego samochodu wyczynowego, każdy model podlega ciągłemu rozwojowi.

Indywidualnie budowane nadwozia są z natury bardzo pracochłonne oraz wymagają najwyższych umiejętności od pracowników zatrudnionych przy ich wykonaniu. Dzięki połączeniu najnowszych technologii w sferze projektowania  spajamy to co najlepsze z obu światów we wszystkim co robimy; od projektu i procesu produkcji do samych samochodów.

Związek z Morganem zaczyna się o wiele wcześniej niż moment, w którym zasiadamy za kierownicą. Morgan tworzy każdy samochód aby stawał się częścią wyobraźni i marzeń każdego właściciela. Wraz z nieskończona ilością kombinacja kolorów, olbrzymim wyborem rodzajów skór oraz szerokim zakresem dodatkowych detali , nigdy nie będzie dwóch takich samych Morganów.

Do Państwa dyspozycji jest przeszkolony i kompetentny specjalista, zarówno w Malvern, jak i u naszych sprzedawców na całym świecie aby wskazać Tobie drogę w podróży jaką jest zakup Morgana.

Każdy kupujący jest traktowany indywidualnie i zachęcany do odwiedzenia naszej, znanej na całym świecie, fabryki przy Pickersleigh Road tak aby poznać kobiety i mężczyzn będących twórcami tak indywidualnego produktu.

To właśnie tam każdy detal Twojego Morgana jest tworzony ręcznie tak aby spełniał najgłębsze wymagania a każdy etap budowy może być śledzony osobiście. Podróż z Morganem zaczyna się na długo przed pierwszym obrotem silnika.

W Polsce Morgan jest reprezentowany przez nasze przedstawicielstwo z ramienia oficjalnego dealera London Morgan.